Zakład Gospodarki Mieszkaniowej Gorzów Wlkp. ZGM
Test łatwy do czytania - ETR

Bip ZGM


Platforma zakupowa


Ciepłe Mieszkanie
Wyjść z długów
Dodatki


oferty






.16.

.91.

.49.

.22.

.86.

.59.

.90.

1473754197-98.jpg

W mieszkaniach trwa montowanie miejskiego ciepła i ciepłej wody, a na ulicach Nowego Miasta trwają prace remontowo-odtworzeniowe.

- Wszystko toczy się zgodnie z harmonogramem, nie przewidujemy żadnych opóźnień – zapewnia Paweł Jakubowski, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, który prowadzi największy w ostatnich latach projekt zmierzający do poprawy jakości życia mieszkańców oraz poprawy jakości powietrza w centrum.

Jakoś się tam dogadujemy

Montowanie miejskiego ciepła w praktyce wygląda tak: na dwa dni przed pracami do mieszkania przychodzą fachowcy, którzy będą miejskie ciepło zakładać. Oglądają wnętrza, objaśniają, co i jak będzie wyglądać, tłumaczą dlaczego akurat tak, a nie inaczej położą rury.

Potem, kiedy już zaczynają się brać do pracy, to rzeczywiście idzie ona szybko. Faktem jest, że trochę brudno w domu się robi. – My staramy się jak najmniejszym kosztem położyć to ciepło, bo wiemy, że ludzie są przyzwyczajeni do swoich mieszkań i raczej nie chcą żadnych ingerencji – opowiada jeden z fachowców. I dodaje, że obawy i lęki mieszkańców wynikają przede wszystkim z tego, że rzadko kto zna się na takich pracach i rzadko kto wcześniej jest w stanie sobie wyobrazić, jak prace będą wyglądać.

Rzadko się też zdarza, aby ludzie zostawiali sobie w mieszkaniu piece, bo zgodnie z wymaganiami programu, likwidacja smogu w centrum miała polegać i polega w praktyce na rozebraniu tych kaflowych pieców. – Likwidacja takiego jednego, to jest wyniesienie około od 80 do 100 wiaderek gruzu i kafli – wylicza inny fachowiec.

Utrudnienia w ruchu


Drugim aspektem wiążącym się z KAWKĄ są utrudnienia w ruchu samochodów. Jak informuje rzecznik miasta, najlepiej gdyby do połowy października tak planować podróże po mieście, aby nie wjeżdżać na Nowe Miasto.

Obecnie trwają prace ziemne i montażowe na ul. Armii Polskiej na odcinku od ul. 30 Stycznia do ul. Łokietka oraz na ul. 30 Stycznia na odcinku od ul. Armii Polskiej do ul. Chrobrego. Ponadto rozpoczęły się prace na ul. Łokietka na odcinku od ul. Dąbrowskiego do ul. Drzymały.

Od środy 14 września wykonane zostanie odtworzenie nawierzchni na ul. Krzywoustego na odcinku od ul. Armii Polskiej do ul. Chrobrego oraz ul. 30 Stycznia na odcinku od ul. Armii Polskiej do ul. Kosynierów Gdyńskich. Podczas prac zwężeniu ulegnie jezdnia oraz na pewnym etapie robót brak możliwości przejazdu z ul. Wybickiego w ul. Armii Polskiej.  - W związku z tym zachęcamy do skorzystania z objazdu ul. Kosynierów Gdyńskich i ul. 30 Stycznia – mówi rzeczniczka magistratu Ewa Sadowska-Cieślak.

Sami mieszkańcy wyżej wymienionych ulic już się przyzwyczaili, że co jakiś czas czeka ich kolejne utrudnienie – Ale to się wszystko skończy z końcem października i będzie dobrze. W mieszkaniach ciepło, ulice bez barier. Trzeba przeżyć i już – mówią.

roch (echogorzowa.pl)

 










Deklaracja dostepności | Tekst Łatwy do czytnia - ETR

Wszelkie prawa do materialów zawartych na stronie sa zastrzeżone.